Select Page

Akademia HR

Poznaj założenia projektu

Akademia HR – doskonalenie kompetencji kadry zarządzającej zasobami ludzkimi realizowanego przez Łódzką Izbę Przemysłowo Handlową https://izba.lodz.pl/

OPIS PROJEKTU

Akademia HR

Poznaj założenia projektu Akademia HR – doskonalenie kompetencji kadry zarządzającej zasobami ludzkimi.

Całkowita wartość projektu

9 294 653,17 zł

Wysokość dofinansowania ze środków UE

7 742 828,17 zł

Operator projektu

Operatorem w Projekcie jest Łódzka Izba Przemysłowo Handlowa

Czas trwania projektu

01.01.2024 r. – 30.06.2026 r.

Obszar realizacji projektu

Projekt skierowany jest do przedsiębiorców z całej Polski.

Cel główny projektu

Celem projektu jest wzrost odporności na zmiany 243 z 270 mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw (bez osób samozatrudnionych) poprzez dofinansowanie usług rozwojowych dostępnych w BUR z zastosowaniem podejścia popytowego (w okresie I.2024 r. – VI.2026 r.) prowadzących do zdobycia kwalifikacji i kompetencji w zakresie wprowadzenia oraz zarządzania zmianą w firmie przez min. 90% z 618 ich pracowników, zatrudnionych w zespołach HR, odpowiedzialnych za politykę personalną firmy oraz menadżerów lub kandydatów na menadżerów z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi firmy.

Wsparcie w ramach projektu

Wsparcie w ramach projektu będzie realizowane w formie refundacji poniesionych przez przedsiębiorcę kosztów usług rozwojowych, wybranych z Bazy Usług Rozwojowych (BUR) zgodnych z OKHR. Wsparcie w ramach Projektu może obejmować refundację kosztów: usług rozwojowych: usług szkoleniowych oraz doradczych.

AKADAMIA HR

ETAPY UDZIAŁU W PROJEKCIE

Prosimy o regularne zapoznawanie się z informacjami na naszej stronie internetowej.

ETAP 1- REKRUTACJA

Etap nr 1: REKRUTACJA

Proces rekrutacji będzie miał następujący przebieg:

  1. Przedsiębiorca wypełnia autodiagnozę, dostępną na stronie PARP w formie interaktywnego formularza oraz pobiera utworzony raport.
  2. Firma (Przedsiębiorca) w celu uzyskania wsparcia dokona rejestracji w BUR zakładając konto instytucjonalne(o ile nie posiada konta).
  3. Następnie Przedsiębiorca tworzy konto w systemie Operatora (kroki: rejestracja, aktywacja + zapoznanie się i akceptacja regulaminu rekrutacji, nadanie hasła).
  4. Po aktywowaniu konta, Przedsiębiorca składa wniosek o umowę wsparcia.
  5. Złożone wnioski zostaną umieszczane na liście rankingowej https://ahr.psfoperator.eu (tworzonej wg. przyznanej liczby punktów za kryteria premiujące z uwzględnieniem alokacji naboru) i po zakończeniu naboru będą pobierane kolejno do weryfikacji przez Specjalistów. Wnioski, które nie zakwalifikują się do wsparcia w ramach danego naboru będą umieszczone na liście rezerwowej naboru (tworzonej analogicznie jak lista rankingowa), i przyjmowane kolejno w przypadku rezygnacji z udziału Firm już zakwalifikowanych bądź odrzucenia zakwalifikowanego wniosku.
  6. Konsultant dokona weryfikacji wniosków i kwalifikowalność Firm z listy głównej. Niepoprawny wniosek będzie odrzucany.
  7. Specjalista ds. rekrutacji pozyska dokumentację (umowa o unikalnym ID wraz z załącznikami, którą wygenerował system), zweryfikuje ją a następnie podpisze z Firmą umowę w imieniu Operatora (pełnomocnictwo), po czym wgra skany do Systemu.
  8. Operator dokona weryfikacji Autodiagnozy pod kątem jej zgodności ze standardami określonymi dla konkursu.
  9. Po pozytywnej walidacji Autodiagnozy Konsultant nada ID wsparcia w BUR finalizując proces rekrutacji.
ETAP 2 - REALIZACJA

Uczestnikami projektu są przedsiębiorcy, zespoły HR oraz menadżerowie/kandydaci na menadżerów zainteresowani otrzymaniem refundacji na usługi rozwojowe mające na celu przygotowanie pracodawców do wprowadzenia i zarządzania zmianą w firmie związaną m.in. ze starzeniem się społeczeństwa czy zróżnicowaniem sposobu świadczenia pracy. Usługi rozwojowe wynikać będą z przeprowadzonej autodiagnozy oraz będą zgodne z OKHR.

Przedsiębiorca zobowiązany jest do utworzenia profilu użytkownika, następnie utworzenia profilu przedsiębiorstwa oraz podłączenia pracowników w BUR do profilu przedsiębiorstwa.

Z udziału w Projekcie mogą skorzystać osoby, należące do grupy docelowej, które:

  1. zarejestrowały się w BUR,
  2. zostały przypisane do profilu Przedsiębiorstwa,
  3. zgłosiły się do usługi rozwojowej w BUR – w przypadku właścicieli lub zostały zgłoszone przez Przedsiębiorcę na usługę rozwojową w BUR z wykorzystaniem przydzielonego Przedsiębiorcy na podstawie Umowy wsparcia ID wsparcia.

Przedsiębiorca, we współpracy z Operatorem, dokonuje wyboru właściwej usługi rozwojowej z BUR na podstawie zaakceptowanej Autodiagnozy oraz zgodnych z OKHR dla zespołów HR.

Realizacja wsparcia:

Przedsiębiorca po zatwierdzeniu przez Operatora autodiagnozy, wybiera z BUR usługi, które w największym stopniu będą zaspokajać potrzeby rozwojowe firmy wynikające z autodiagnozy oraz będą zgodne z Opisem kompetencji kadr w obszarze HR i deleguje pracowników do udziału w projekcie.

Wybrane usługi muszą prowadzić do nabycia lub podniesienia kompetencji, o których mowa w OKHR i wynikać z dokonanej autodiagnozy. Przedsiębiorca lub wydelegowani pracownicy będą mogli wybierać tylko spośród tych usług, które w BUR zostały oznaczone z możliwością dofinansowania.

Przedsiębiorca zobowiązany jest zapisywać się na usługi w BUR zgodnie z aktualnym regulaminem BUR, a następnie opłacać je z własnych środków.

Po realizacji usługi rozwojowej, podmiot świadczący usługi w BUR wystawi  fakturę/rachunek na przedsiębiorcę, a przedsiębiorca i jego pracownicy dokonają oceny usługi w systemie BUR zarówno z poziomu uczestnika, jak i podmiotu (przedsiębiorcy).

    ETAP 3- REFUNDACJA

    Etap nr 3: REFUNDACJA

    Przedsiębiorca złoży Operatorowi dokumenty niezbędne do rozliczenia wsparcia. Będą to dokumenty:

    a) potwierdzające poniesienie kosztu (np. faktura),

    b) potwierdzające dokonanie płatności za usługę (potwierdzenie przelewu),

    c) oświadczenie składane przez przedsiębiorcę wraz z listą płac i potwierdzeniami zapłaty poszczególnych składników wynagrodzenia, pozwalające na identyfikację poszczególnych uczestników projektu oraz wysokości wkładu własnego w postaci kosztu wynagrodzenia każdego uczestnika (jeśli dotyczy),

    d) potwierdzające ukończenie usługi rozwojowej (jeśli ukończenie usługi jest regulowane przepisami prawa, to dokument potwierdzający jej ukończenie powinien być wydany zgodnie z tymi przepisami), w tym zaświadczenie o ukończeniu udziału w usłudze oraz lista obecności lub logowania. Zgodnie z wymogami Regulaminu BUR – dostawca usług wydaje przedsiębiorcy zaświadczenie o zakończeniu udziału w usłudze zawierające co najmniej:  tytuł usługi rozwojowej oraz identyfikatory związane z usługą nadane w  systemie teleinformatycznym (ID usługi i ID wsparcia), dane usługobiorcy, datę świadczenia usługi rozwojowej, liczbę godzin usługi rozwojowej, informację na temat efektów uczenia się, do których uzyskania usługobiorca przygotowywał się w procesie uczenia się, lub innych osiągniętych efektów tych usług.

      POBIERZ PLIKI

      AKADEMIA HR

      PYTANIA I ODPOWIEDZI

      czyli najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi.

      Jak złożyć wniosek o dofinansowanie?

      Aby złożyć wniosek o dofinansowanie należy:

      Co to jest autodiagnoza?

      Kwestionariusz samooceny kompetencji HR, niezbędny do wypełnienia przez przedsiębiorcę, w celu określenia potrzeb kompetencyjnych kadr w obszarze HR, które mogą być zaspokojone w ramach konkursu.

      Czy dofinansowanie można przeznaczyć na autodiagnozę?

      Nie. Autodiagnoza to formularz, który należy wypełnić przed złożeniem wniosku o dofinansowanie na stronie PARP: https://www.parp.gov.pl/component/grants/grants/akademia-hr-oferta-dla-przedsiebiorcow następnie pobrać wygenerowany raport.

      Wykonanie autodiagnozy przed przystąpieniem do Projektu jest obligatoryjne!
      Podczas składania wniosku o umowę wsparcia należy wgrać raport wynikający z kwestionariusza Autodiagnozy wraz z pieczątką firmy oraz podpisem osoby upoważnionej. Przedsiębiorca ma możliwość skorzystania z dofinansowania wyłącznie po pozytywnej walidacji raportu autodiagnozy przez Operatora.

       

      Jakie informacje należy podać podczas składania wniosku?

      Dane jakie należy podać to:

      • nazwa przedsiębiorstwa wraz z jego danymi adresowymi ,
      • nr NIP,
      • adres mailowy oraz nr telefonu do osoby wyznaczonej do kontaktu,
      • forma prawna Przedsiębiorcy
      • wielkość przedsiębiorstwa
      • typ przedsiębiorstwa
      • wartość obrotów, aktywów oraz wielkość zatrudnienia z trzech ostatnich zamkniętych okresów rozliczeniowych
      • wybór kryteriów preferencyjnych
      • status płatnika vat
      Do kogo skierowany jest ten Projekt?

      Projekt skierowany jest do:

      • mikro, małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstw,
      • prowadzących aktywną działalność gospodarczą na terenie Polski, potwierdzoną aktualnym wpisem do odpowiedniego rejestru (CEiDG, KRS)
      • spełniających warunki do uzyskania pomocy de minimis
      • posiadających dział lub osoby zajmujące się HR, chcących rozwinąć potencjał kadr kierowniczych w tym zakresie.
      • osób zajmujących stanowiska kierownicze oraz osób przewidzianych do awansu na stanowiska kierownicze.
      • Właścicieli przedsiębiorstw

      Do Projektu nie mogą przystąpić  jednoosobowe działalności gospodarcze niezatrudniające pracowników.

      Na jakie usługi można otrzymać dofinansowanie?

      Refundacja może dotyczyć jedynie usług rozwojowych (szkoleniowych i doradczych) dostępnych w Bazie Usług Rozwojowych, których zakres wynika z Opisu kompetencji menadżerskich w zakresie HR.

      Jaka kwota przysługuje jednej osobie?

      Na jednego Uczestnika/Uczestniczkę projektu przypada 12 100,00 zł. Oznacza to że każda z osób biorących udział w projekcie może zrealizować usługi z BUR  maksymalnie do kwoty 12 100,00 zł. W przypadku przedsiębiorstwa w zależności od wielkości na firmę przypada:

      mikroprzedsiębiorstwo – 24 200,00 zł

      małe przedsiębiorstwo –  36 300,00zł

      średnie przedsiębiorstwo – 72 600,00 zł

      duże przedsiębiorstwo –  96 800,00 zł

      W zależności od rodzaju wnoszonego wkładu różna będzie kwota wsparcia oraz kwota dofinansowania. Dla Uczestników, za których wniesiony będzie wkład w wynagrodzeniach kwota wsparcia wyniesie maksymalnie 15 125,00 zł, a dofinansowanie 12 100,00 zł. Dla uczestników za których wniesiony będzie wkład w opłacie kwota wsparcia wyniesie maksymalnie 12 100, 00 zł, a kwota dofinansowania 9 680,00 zł.

      Jaki jest poziom dofinansowana dla Przedsiębiorstwa?

      Przedsiębiorca otrzymuje dofinansowanie w wysokości nie większej niż 80% kwoty wsparcia, w przypadku wnoszenia udziału własnego w formie opłaty oraz do 100% kwoty wsparcia, przy wkładzie własnym w wynagrodzeniach.

      Gdzie uzyskam informację o kolejnych terminach naborów?

      Informacje o kolejnej turze naboru będą publikowane na stronie Operatora https://ahr.psfoperator.eu co najmniej 14 dni przed rozpoczęciem naboru.

      Czy Vat jest kwalifikowany w Projekcie?

      Podatek VAT jest kosztem kwalifikowanym. Rozliczenie usługi rozwojowej nastąpi w oparciu o kwotę brutto.

      Czy duże Przedsiębiorstwa mogą brać udział w Projekcie?

      Tak.

      Czy są kryteria premiujące w projekcie?

      Punkty premiujące (kryteria preferencyjne) Operator przyzna Przedsiębiorstwom, które:

      • wydelegują do udziału w Projekcie pracownika będącego kobietą (+10 punktów).
      • wydelegują do udziału w Projekcie pracownika będącego osobą z niepełnosprawnością (+10 punktów).
      • wydelegują do udziału w Projekcie pracownika powyżej 50 r.ż. (+10 punktów).
      Czy wybrać de minimis czy pomoc publiczną?

      Jedynym rodzajem pomocy udzielanej w Projekcie jest pomoc de minimis.

      Kiedy wypełnić wniosek i w jakiej formie się go składa?

      Warunkiem złożenia wniosku jest rejestracja w BUR oraz systemie Operatora.

      Po uruchomieniu naboru, w systemie Operatora pojawi się przycisk „złóż wniosek” i będzie on aktywny przez cały okres trwania naboru. Wniosek można złożyć jedynie w formie elektronicznej i tylko przez system Operatora.https://ahr.psfoperator.pl/

      Dokumenty złożone w formie papierowej nie będą podlegały rozpatrzeniu.

      Ile można złożyć wniosków w Projekcie?

      Pierwszy Wniosek o umowę Przedsiębiorca składa na maksymalną kwotę wsparcia przypadającą na Przedsiębiorstwo. W kolejnym naborze Przedsiębiorca może złożyć kolejny wniosek, wyłącznie po rozliczeniu wsparcia otrzymanego z poprzednio złożonego wniosku, pod warunkiem nie wykorzystania w całości limitu wsparcia przyznanego w pierwszym wniosku.

      Kiedy muszą się rozpocząć i zakończyć szkolenia?

      Przedsiębiorca zobowiązany jest w terminie do 30 dni kalendarzowych od dnia zawarcia Umowy wsparcia do skorzystania z pierwszej usługi rozwojowej za pośrednictwem BUR, czyli do zapisu na usługę i do jej rozpoczęcia z wykorzystaniem nadanego mu numeru ID wsparcia.

      Wszystkie usługi muszą się zakończyć w terminie wynikającym z umowy wsparcia, liczonym od daty jej zawarcia.

      W jakiej kolejności są rozpatrywane wnioski?

      Wnioski rozpatrywane będą po zamknięciu naborów zgodnie z liczbą uzyskanych punktów. W przypadku przedsiębiorców, którzy uzyskają taką samą liczbę punktów o kolejności rozpatrywania wniosków będzie decydować kolejność zgłoszeń.

      Punkty premiujące (kryteria preferencyjne) Operator przyzna Przedsiębiorstwom, które:

      • wydelegują do udziału w Projekcie pracownika będącego kobietą (+10 punktów).
      • wydelegują do udziału w Projekcie pracownika będącego osobą z niepełnosprawnością (+10 punktów).
      • wydelegują do udziału w Projekcie pracownika powyżej 50 r.ż. (+10 punktów).

      Niespełnienie kryterium powoduje, że usługi będą niekwalifikowane. 

      Czy Operator wystawi mi fakturę?

      Nie. Fakturę za wykonaną usługę wystawia firma szkoleniowa. Przedsiębiorca opłaca ją w całości przelewem, a do systemu Operatora wgrywa kopię w celu rozliczenia. Przedsiębiorca ma obowiązek wgrać do systemu Operatora skan faktury razem z innymi dokumentami rozliczeniowymi wymaganymi przez Regulamin. Operator dokonuje refundacji na konto Przedsiębiorcy  na podstawie przekazanych dokumentów.

      Czy uzupełnienie ankiety w BUR jest obowiązkowe?

      Tak, jest obowiązkowe.

      Ocena ta dokonywana jest przez uczestnika usługi i jego pracodawcę. W przypadku jednoosobowych działalności właściciel firmy jest zobowiązany wypełnić ankietę dwukrotnie jako pracodawca i jako pracownik. Brak oceny skutkuje brakiem wypłaty refundacji kosztów usługi rozwojowej.

      Kiedy otrzymam refundację?

      Refundacja zostanie przyznana po zakończeniu usługi, w ciągu 14 dni kalendarzowych od zaakceptowania poprawnych i kompletnych dokumentów oraz po dokonaniu przez pracownika i MŚP oceny usługi rozwojowej w BUR.

      Wypłata refundacji jest możliwa, gdy Operator posiada środki finansowe na subkoncie utworzonym na potrzeby realizacji Projektu.

      Komu i gdzie mam dostarczyć dokumenty rozliczenia?

      Przedsiębiorca przekazuje Operatorowi dokumenty rozliczeniowe poprzez wgranie ich do Systemu Operatora każdorazowo w ciągu 10 dni roboczych od zakończenia realizacji usługi rozwojowej.

      Komu i w jaki sposób mam dostarczyć dokumenty do rozliczenia?

      Przedsiębiorca przekazuje Operatorowi dokumenty rozliczeniowe poprzez wgranie ich do Systemu Operatora każdorazowo w ciągu 10 dni roboczych od zakończenia realizacji usługi rozwojowej.

      Zawieszona działalność podczas szkolenia?

      Nie, działalność musi mieć status aktywny, przez cały okres udziału w projekcie, wynikający z zawartej umowy wsparcia.

      Jakich pracowników mogę wysłać na szkolenia?

      Projekt skierowany jest do:

      • pracowników działu HR
      • osób zajmujących się w przedsiębiorstwie działaniami w zakresie HR (jeśli nie ma komórki HR w przedsiębiorstwie)
      • kierowników oraz osób przewidzianych do pełnienia funkcji kierowniczych (HR)
      • właścicieli przedsiębiorstw, jeśli są odpowiedzialni w przedsiębiorstwie za działania HR

      Kierowane na szkolenia osoby muszą być zatrudnione w przedsiębiorstwie na umowę o pracę przez cały czas trwania umowy wsparcia do momentu refundacji ostatniej zrealizowanej przez nią usługi rozwojowej.

      Jak złożyć wniosek o dofinansowanie?

      Aby złożyć wniosek o dofinansowanie należy:

      Co to jest autodiagnoza?

      Kwestionariusz samooceny kompetencji HR, niezbędny do wypełnienia przez przedsiębiorcę, w celu określenia potrzeb kompetencyjnych kadr w obszarze HR, które mogą być zaspokojone w ramach konkursu.

      Czy dofinansowanie można przeznaczyć na autodiagnozę?

      Nie. Autodiagnoza to formularz, który należy wypełnić przed złożeniem wniosku o dofinansowanie na stronie PARP: https://www.parp.gov.pl/component/grants/grants/akademia-hr-oferta-dla-przedsiebiorcow następnie pobrać wygenerowany raport.

      Wykonanie autodiagnozy przed przystąpieniem do Projektu jest obligatoryjne!
      Podczas składania wniosku o umowę wsparcia należy wgrać raport wynikający z kwestionariusza Autodiagnozy wraz z pieczątką firmy oraz podpisem osoby upoważnionej. Przedsiębiorca ma możliwość skorzystania z dofinansowania wyłącznie po pozytywnej walidacji raportu autodiagnozy przez Operatora.

       

      Jakie informacje należy podać podczas składania wniosku?

      Dane jakie należy podać to:

      • nazwa przedsiębiorstwa wraz z jego danymi adresowymi ,
      • nr NIP,
      • adres mailowy oraz nr telefonu do osoby wyznaczonej do kontaktu,
      • forma prawna Przedsiębiorcy
      • wielkość przedsiębiorstwa
      • typ przedsiębiorstwa
      • wartość obrotów, aktywów oraz wielkość zatrudnienia z trzech ostatnich zamkniętych okresów rozliczeniowych
      • wybór kryteriów preferencyjnych
      • status płatnika vat
      Do kogo skierowany jest ten Projekt?

      Projekt skierowany jest do:

      • mikro, małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstw,
      • prowadzących aktywną działalność gospodarczą na terenie Polski, potwierdzoną aktualnym wpisem do odpowiedniego rejestru (CEiDG, KRS)
      • spełniających warunki do uzyskania pomocy de minimis
      • posiadających dział lub osoby zajmujące się HR, chcących rozwinąć potencjał kadr kierowniczych w tym zakresie.
      • osób zajmujących stanowiska kierownicze oraz osób przewidzianych do awansu na stanowiska kierownicze.
      • Właścicieli przedsiębiorstw

      Do Projektu nie mogą przystąpić  jednoosobowe działalności gospodarcze niezatrudniające pracowników.

      Na jakie usługi można otrzymać dofinansowanie?

      Refundacja może dotyczyć jedynie usług rozwojowych (szkoleniowych i doradczych) dostępnych w Bazie Usług Rozwojowych, których zakres wynika z Opisu kompetencji menadżerskich w zakresie HR.

      Jaka kwota przysługuje jednej osobie?

      Na jednego Uczestnika/Uczestniczkę projektu przypada 12 100,00 zł. Oznacza to że każda z osób biorących udział w projekcie może zrealizować usługi z BUR  maksymalnie do kwoty 12 100,00 zł. W przypadku przedsiębiorstwa w zależności od wielkości na firmę przypada:

      mikroprzedsiębiorstwo – 24 200,00 zł

      małe przedsiębiorstwo –  36 300,00zł

      średnie przedsiębiorstwo – 72 600,00 zł

      duże przedsiębiorstwo –  96 800,00 zł

      W zależności od rodzaju wnoszonego wkładu różna będzie kwota wsparcia oraz kwota dofinansowania. Dla Uczestników, za których wniesiony będzie wkład w wynagrodzeniach kwota wsparcia wyniesie maksymalnie 15 125,00 zł, a dofinansowanie 12 100,00 zł. Dla uczestników za których wniesiony będzie wkład w opłacie kwota wsparcia wyniesie maksymalnie 12 100, 00 zł, a kwota dofinansowania 9 680,00 zł.

      Jaki jest poziom dofinansowana dla Przedsiębiorstwa?

      Przedsiębiorca otrzymuje dofinansowanie w wysokości nie większej niż 80% kwoty wsparcia, w przypadku wnoszenia udziału własnego w formie opłaty oraz do 100% kwoty wsparcia, przy wkładzie własnym w wynagrodzeniach.

      Gdzie uzyskam informację o kolejnych terminach naborów?

      Informacje o kolejnej turze naboru będą publikowane na stronie Operatora https://ahr.psfoperator.eu co najmniej 14 dni przed rozpoczęciem naboru.

      Czy Vat jest kwalifikowany w Projekcie?

      Podatek VAT jest kosztem kwalifikowanym. Rozliczenie usługi rozwojowej nastąpi w oparciu o kwotę brutto.

      Czy duże Przedsiębiorstwa mogą brać udział w Projekcie?

      Tak.

      Czy są kryteria premiujące w projekcie?

      Punkty premiujące (kryteria preferencyjne) Operator przyzna Przedsiębiorstwom, które:

      • wydelegują do udziału w Projekcie pracownika będącego kobietą (+10 punktów).
      • wydelegują do udziału w Projekcie pracownika będącego osobą z niepełnosprawnością (+10 punktów).
      • wydelegują do udziału w Projekcie pracownika powyżej 50 r.ż. (+10 punktów).
      Czy wybrać de minimis czy pomoc publiczną?

      Jedynym rodzajem pomocy udzielanej w Projekcie jest pomoc de minimis.

      Kiedy wypełnić wniosek i w jakiej formie się go składa?

      Warunkiem złożenia wniosku jest rejestracja w BUR oraz systemie Operatora.

      Po uruchomieniu naboru, w systemie Operatora pojawi się przycisk „złóż wniosek” i będzie on aktywny przez cały okres trwania naboru. Wniosek można złożyć jedynie w formie elektronicznej i tylko przez system Operatora.https://ahr.psfoperator.pl/

      Dokumenty złożone w formie papierowej nie będą podlegały rozpatrzeniu.

      Ile można złożyć wniosków w Projekcie?

      Pierwszy Wniosek o umowę Przedsiębiorca składa na maksymalną kwotę wsparcia przypadającą na Przedsiębiorstwo. W kolejnym naborze Przedsiębiorca może złożyć kolejny wniosek, wyłącznie po rozliczeniu wsparcia otrzymanego z poprzednio złożonego wniosku, pod warunkiem nie wykorzystania w całości limitu wsparcia przyznanego w pierwszym wniosku.

      Kiedy muszą się rozpocząć i zakończyć szkolenia?

      Przedsiębiorca zobowiązany jest w terminie do 30 dni kalendarzowych od dnia zawarcia Umowy wsparcia do skorzystania z pierwszej usługi rozwojowej za pośrednictwem BUR, czyli do zapisu na usługę i do jej rozpoczęcia z wykorzystaniem nadanego mu numeru ID wsparcia.

      Wszystkie usługi muszą się zakończyć w terminie wynikającym z umowy wsparcia, liczonym od daty jej zawarcia.

      W jakiej kolejności są rozpatrywane wnioski?

      Wnioski rozpatrywane będą po zamknięciu naborów zgodnie z liczbą uzyskanych punktów. W przypadku przedsiębiorców, którzy uzyskają taką samą liczbę punktów o kolejności rozpatrywania wniosków będzie decydować kolejność zgłoszeń.

      Punkty premiujące (kryteria preferencyjne) Operator przyzna Przedsiębiorstwom, które:

      • wydelegują do udziału w Projekcie pracownika będącego kobietą (+10 punktów).
      • wydelegują do udziału w Projekcie pracownika będącego osobą z niepełnosprawnością (+10 punktów).
      • wydelegują do udziału w Projekcie pracownika powyżej 50 r.ż. (+10 punktów).

      Niespełnienie kryterium powoduje, że usługi będą niekwalifikowane. 

      Czy Operator wystawi mi fakturę?

      Nie. Fakturę za wykonaną usługę wystawia firma szkoleniowa. Przedsiębiorca opłaca ją w całości przelewem, a do systemu Operatora wgrywa kopię w celu rozliczenia. Przedsiębiorca ma obowiązek wgrać do systemu Operatora skan faktury razem z innymi dokumentami rozliczeniowymi wymaganymi przez Regulamin. Operator dokonuje refundacji na konto Przedsiębiorcy  na podstawie przekazanych dokumentów.

      Czy uzupełnienie ankiety w BUR jest obowiązkowe?

      Tak, jest obowiązkowe.

      Ocena ta dokonywana jest przez uczestnika usługi i jego pracodawcę. W przypadku jednoosobowych działalności właściciel firmy jest zobowiązany wypełnić ankietę dwukrotnie jako pracodawca i jako pracownik. Brak oceny skutkuje brakiem wypłaty refundacji kosztów usługi rozwojowej.

      Kiedy otrzymam refundację?

      Refundacja zostanie przyznana po zakończeniu usługi, w ciągu 14 dni kalendarzowych od zaakceptowania poprawnych i kompletnych dokumentów oraz po dokonaniu przez pracownika i MŚP oceny usługi rozwojowej w BUR.

      Wypłata refundacji jest możliwa, gdy Operator posiada środki finansowe na subkoncie utworzonym na potrzeby realizacji Projektu.

      Komu i gdzie mam dostarczyć dokumenty rozliczenia?

      Przedsiębiorca przekazuje Operatorowi dokumenty rozliczeniowe poprzez wgranie ich do Systemu Operatora każdorazowo w ciągu 10 dni roboczych od zakończenia realizacji usługi rozwojowej.

      Komu i w jaki sposób mam dostarczyć dokumenty do rozliczenia?

      Przedsiębiorca przekazuje Operatorowi dokumenty rozliczeniowe poprzez wgranie ich do Systemu Operatora każdorazowo w ciągu 10 dni roboczych od zakończenia realizacji usługi rozwojowej.

      Zawieszona działalność podczas szkolenia?

      Nie, działalność musi mieć status aktywny, przez cały okres udziału w projekcie, wynikający z zawartej umowy wsparcia.

      Jakich pracowników mogę wysłać na szkolenia?

      Projekt skierowany jest do:

      • pracowników działu HR
      • osób zajmujących się w przedsiębiorstwie działaniami w zakresie HR (jeśli nie ma komórki HR w przedsiębiorstwie)
      • kierowników oraz osób przewidzianych do pełnienia funkcji kierowniczych (HR)
      • właścicieli przedsiębiorstw, jeśli są odpowiedzialni w przedsiębiorstwie za działania HR

      Kierowane na szkolenia osoby muszą być zatrudnione w przedsiębiorstwie na umowę o pracę przez cały czas trwania umowy wsparcia do momentu refundacji ostatniej zrealizowanej przez nią usługi rozwojowej.

      AKADEMIA  HR

      Aktualności

      WAŻNY KOMUNIKAT z dnia 17.04.2024r.

       

      Szanowni Państwo,

       

      Informujemy, że na etapie podpisania umowy konieczne będzie przedstawienie zaświadczeń o niekaralności od przedsiębiorstwa będącego stroną umowy oraz od osób ją podpisujących reprezentujących przedsiębiorstwo.

       

      Zespół Projektowy

      Komunikat z dnia 09.04.2024r. Zaświadczenie

      Szanowni Państwo,

      przedstawiamy minimalny zakres danych, które powinny się znaleźć na zaświadczeniu potwierdzającym uzyskanie kompetencji przez Uczestnika projektu – ZAŚWIADCZENIE https://psfoperator.eu/wp-content/uploads/2024/04/MINIMALNY-ZAKRES-DANYCH-NA-ZASWIADCZENIU.docx

      Zespół Projektowy

      Komunikat z dnia 08.04.2024r. Rejestracja

      Szanowni Państwo,

      Informujemy, że od teraz istnieje możliwość rejestracji firm w naszym Systemie Operatora.

      Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania z rejestracji na stronie https://ahr.psfoperator.pl/.

      Zespół Projektowy

      Komunikat z dnia 03.04.2024r. Aktualizacja Regulaminu Rekrutacji

      Szanowni Państwo,

      Informujemy, że w dniu 03.04.2024 r. zostały wprowadzone następujące zmiany w Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa w projekcie „Akademia HR – doskonalenie kompetencji kadr zarządzających zasobami ludzkimi”:

      1. 10 ust. 9

      O treści:

      „W przypadku objęcia wsparciem kandydata/ki na menadżera, Przedsiębiorca na wniosek Operatora zobowiązuje się udzielić informacji na temat jego statusu w terminie do 4 tygodni od dnia zakończenia udziału w Projekcie.”

      Zmieniono się na treść:

      „W przypadku objęcia wsparciem kandydata/ki na menadżera, Przedsiębiorca zobowiązuje się udzielić informacji na temat jego/jej statusu wraz z dokumentami rozliczeniowymi do usługi, w której uczestniczył/a kandydat/kandydatka na menadżera.”

      1. 10 ust. 10

       O treści:

      „Kandydat/ka na menadżera jest szkolony/a w celu nabycia umiejętności potrzebnych na stanowisku menedżerskim. Jeśli kandydat/ka na menadżera nie objął/objęła stanowiska kierowniczego po zakończeniu udziału w projekcie, Przedsiębiorca zobligowany jest do przedstawienia wyjaśnień. Jeśli z uzasadnienia będzie wynikał brak możliwości uznania Uczestnika/Uczestniczki za kwalifikowanego/ej, konsekwencją będą niekwalifikowalne koszty wsparcia.”

      Zmieniono na treść:

      „Kandydat/ka na menadżera jest szkolony/a w celu nabycia umiejętności potrzebnych na stanowisku menedżerskim. Jeśli kandydat/ka na menadżera nie objął/objęła stanowiska kierowniczego po zakończeniu udziału w usłudze, Przedsiębiorca zobligowany jest do przedstawienia wyjaśnień. Jeśli z uzasadnienia będzie wynikał brak możliwości uznania Uczestnika/Uczestniczki za kwalifikowanego/ej, konsekwencją będą niekwalifikowalne koszty wsparcia.”

      1. Załącznik nr 3 do Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w Projekcie: MINIMALNE WYMAGANIA DOTYCZĄCE USŁUG ROZWOJOWYCH:

      Pkt. 4

      O treści:

      „Jedna godzina trwania usługi o charakterze szkoleniowym rozumiana jest jako godzina dydaktyczna (45 minut), a jedna godzina trwania usługi o charakterze doradczym rozumiana jest jako godzina zegarowa (60 minut).”

      Zmieniono na:

      „Jedna godzina trwania usługi o zarówno o charakterze szkoleniowym jak

      i o charakterze doradczym rozumiana jest jako godzina zegarowa (60 minut).”

      Dodano pkt. 17 o treści:

      Dostawca Usług zobowiązany jest do realizacji usług rozwojowych spełniających Standardy dostępności dla polityki spójności 2021-2027 (stanowiące załącznik nr 2 do Wytycznych dotyczących realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021-2027.”

      1. Załącznik nr 11 do Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w Projekcie – wzór formularza wykonania usługi.

      Dodano treść poświadczenia Dostawcy Usługi o zrealizowaniu usługi zgodnie ze Standardami dostępności dla polityki spójności 2021-2027.

      1. Załącznik nr 3 do Umowy wsparcia w Projekcie –

      FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY UCZESTNIKA/UCZESTNICZKI (WŁAŚCICIELA/PRACOWNIKA)

      W wierszu 1 dodano:

      Pracownik zespołu HR

      1. Załącznik nr 8 do Regulaminu Rekrutacji i Uczestnictwa w Projekcie – ZASADY KONTROLI W PROJEKCIE
      • 2, pkt. 3 dodano ppkt. h) o treści:

      „liczebność grupy uczestników usługi”

      Powyższe zmiany nie wpływają na zmianę Planu naborów w projekcie.
      Opis zmian:
      https://psfoperator.eu/wp-content/uploads/2024/04/Opis-zmian-w-Regulaminie-rekrutacji-LIPH.pdf

      Komunikat z dnia 28.03.2024r. KWESTIONARIUSZ SAMOOCENY

      Szanowni Państwo,

       

      Zamieszczony został wzór Kwestionariusza samooceny kompetencji HR w dokumentach do pobrania.

      Kwestionariusz należy wypełnić na stronie PARP: https://cawi.parp.gov.pl/projects/6d4bdd52523a0894c5bff71e3ab63fbd/_current.cawi?nc=0.4100574238471325&language=pl_PL?address_id=e5eb733e79912c1e88d3825d8dd15e7e

       

      Komunikat z dnia 27.03.2024r.

      Szanowni Państwo,

      Informujemy, że w dniach 22.04.2024 godz. 8:00 do dnia 25.04.2024 do godz. 18:00 uruchamiamy pierwsze nabory do projektu  Akademia HR- doskonalenie kompetencji kadry zarządzajacej zasobami ludzkimi.  Przypominamy, że złożenie wniosku możliwe będzie jedynie w trakcie trwania naboru.

      Szczegóły znajdują się poniżej. Zapraszamy do składania wniosków!

      KWIECIEŃ 2024

       

      Całkowita Alokacja: 1 609 300,00 zł

       

      Nabory dedykowane wyłącznie dla przedsiębiorców, wnoszących wkład własny w opłacie.

       

      Nabór 1

      dla mikroprzedsiębiorstw (maksymalnie 2 osoby na szkolenie)

       

      W tym naborze wnioski mogą składać tylko mikroprzedsiębiorstwa zatrudniające pracowników (z rocznym obrotem mniejszym lub równym 2 mln euro lub sumą bilansową mniejszą lub równą 2 mln euro).

       

      Jeżeli wniosek zostanie złożony przez mikroprzedsiębiorstwo nie zatrudniające pracowników, małe, średnie lub duże przedsiębiorstwo, zostanie odrzucony.

       

      Wnioski składać będzie można tylko w czasie trwania naboru. Po zamknięciu naboru opublikowana zostanie lista rankingowa, wg której pobierane będą wnioski.

       

      Wnioski będą uszeregowane i rozpatrywane zgodnie z przyznaną punktacją.
      W przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów, wnioski będą rozpatrywane zgodnie z datą złożenia. Wszystkie wnioski, które nie zmieszczą się w alokacji trafią automatycznie na listę rezerwową.

       

      Data naboru: od 22.04.2024 godz. 8:00 do dnia 25.04.2024 do godz. 18:00

      Kwota naboru (alokacja): 726 000,00 zł

       

      Przedsiębiorca zobowiązany jest w terminie do 30 dni kalendarzowych od dnia zawarcia Umowy wsparcia do skorzystania z pierwszej usługi rozwojowej
      za pośrednictwem BUR, czyli do zapisu na usługę i do jej rozpoczęcia
      z wykorzystaniem nadanego mu numeru ID wsparcia.

       

      Wszystkie usługi muszą się zakończyć najpóźniej w ciągu 4 miesięcy od podpisania Umowy Wsparcia.

       

      Dokumenty rozliczeniowe Przedsiębiorca będzie zobowiązany przedstawić Operatorowi  w ciągu 10 dni roboczych od zakończenia realizacji Usługi rozwojowej.

       

      Nabór 2

      dla małych przedsiębiorstw (maksymalnie 3 osoby na szkolenia)

       

      W tym naborze wnioski mogą składać tylko małe przedsiębiorstwa (zatrudniające mniej niż 50 osób, z rocznym obrotem mniejszym lub równym 10 mln euro lub sumą bilansową mniejszą lub równą 10 mln euro). Jeżeli wniosek zostanie złożony przez mikroprzedsiębiorstwo, średnie lub duże przedsiębiorstwo zostanie odrzucony.

       

      Wnioski składać będzie można tylko w czasie trwania naboru. Po zamknięciu naboru opublikowana zostanie lista rankingowa, wg której pobierane będą wnioski.

       

      Wnioski będą uszeregowane i rozpatrywane zgodnie z przyznaną punktacją.
      W przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów, wnioski będą rozpatrywane zgodnie z datą złożenia. Wszystkie wnioski, które nie zmieszczą się w alokacji trafią automatycznie na listę rezerwową.

       

      Data naboru: od 22.04.2024 godz. 8:00 do dnia 25.04.2024 do godz. 18:00

      Kwota naboru (alokacja): 108 900,00 zł

       

      Przedsiębiorca zobowiązany jest w terminie do 30 dni kalendarzowych od dnia zawarcia Umowy wsparcia do skorzystania z pierwszej usługi rozwojowej
      za pośrednictwem BUR, czyli do zapisu na usługę i do jej rozpoczęcia
      z wykorzystaniem nadanego mu numeru ID wsparcia.

       

      Wszystkie usługi muszą się zakończyć najpóźniej w ciągu 4 miesięcy od podpisania Umowy Wsparcia.

       

      Dokumenty rozliczeniowe Przedsiębiorca będzie zobowiązany przedstawić Operatorowi  w ciągu 10 dni roboczych od zakończenia realizacji Usługi rozwojowej.

       

      Nabór 3

      dla średnich przedsiębiorstw (maksymalnie 6 osób na szkolenia)

       

      W tym naborze wnioski mogą składać tylko średnie przedsiębiorstwa (zatrudniające mniej niż 250 osób, z rocznym obrotem mniejszym lub równym 50 mln euro lub sumą bilansową mniejszą lub równą 43 mln euro). Jeżeli wniosek zostanie złożony przez mikroprzedsiębiorstwo, małe lub duże przedsiębiorstwo zostanie odrzucony. 

       

      Wnioski składać będzie można tylko w czasie trwania naboru. Po zamknięciu naboru opublikowana zostanie lista rankingowa, wg której pobierane będą wnioski.

       

      Wnioski będą uszeregowane i rozpatrywane zgodnie z przyznaną punktacją.
      W przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów, wnioski będą rozpatrywane zgodnie z datą złożenia. Wszystkie wnioski, które nie zmieszczą się w alokacji trafią automatycznie na listę rezerwową.

       

      Data naboru: od 22.04.2024 godz. 8:00 do dnia 25.04.2024 do godz. 18:00

      Kwota naboru (alokacja): 290 400,00 zł

       

      Przedsiębiorca zobowiązany jest w terminie do 30 dni kalendarzowych od dnia zawarcia Umowy wsparcia do skorzystania z pierwszej usługi rozwojowej
      za pośrednictwem BUR, czyli do zapisu na usługę i do jej rozpoczęcia
      z wykorzystaniem nadanego mu numeru ID wsparcia.

       

      Wszystkie usługi muszą się zakończyć najpóźniej w ciągu 4 miesięcy od podpisania Umowy Wsparcia.

       

      Dokumenty rozliczeniowe Przedsiębiorca będzie zobowiązany przedstawić Operatorowi  w ciągu 10 dni roboczych od zakończenia realizacji Usługi rozwojowej.

       

      Nabór 4

      dla dużych przedsiębiorstw (maksymalnie 8 osób na szkolenia)

       

      W tym naborze wnioski mogą składać tylko duże przedsiębiorstwa (zatrudniające powyżej 249 osób, z rocznym obrotem powyżej 50 mln euro lub sumą bilansową powyżej 43 mln euro). Jeżeli wniosek zostanie złożony przez mikroprzedsiębiorstwo, małe lub średnie przedsiębiorstwo zostanie odrzucony. 

       

      Wnioski składać będzie można tylko w czasie trwania naboru. Po zamknięciu naboru opublikowana zostanie lista rankingowa, wg której pobierane będą wnioski.

       

      Wnioski będą uszeregowane i rozpatrywane zgodnie z przyznaną punktacją.
      W przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów, wnioski będą rozpatrywane zgodnie z datą złożenia. Wszystkie wnioski, które nie zmieszczą się w alokacji trafią automatycznie na listę rezerwową.

       

      Data naboru: od 22.04.2024 godz. 8:00 do dnia 25.04.2024 do godz. 18:00

      Kwota naboru (alokacja): 484 000,00 zł

       

      Przedsiębiorca zobowiązany jest w terminie do 30 dni kalendarzowych od dnia zawarcia Umowy wsparcia do skorzystania z pierwszej usługi rozwojowej
      za pośrednictwem BUR, czyli do zapisu na usługę i do jej rozpoczęcia
      z wykorzystaniem nadanego mu numeru ID wsparcia.

       

      Wszystkie usługi muszą się zakończyć najpóźniej w ciągu 4 miesięcy od podpisania Umowy Wsparcia.

       

      Dokumenty rozliczeniowe Przedsiębiorca będzie zobowiązany przedstawić Operatorowi  w ciągu 10 dni roboczych od zakończenia realizacji Usługi rozwojowej.

      Szanowni Państwo,

       

      Na etapie składania Wniosku Operator wymaga przekazania w Systemie następujących dokumentów:

       

      1) potwierdzających roczny obrót ze sprzedaży netto Przedsiębiorstwa (oraz Przedsiębiorstw powiązanych, jeśli dotyczy) za trzy ostatnie zamknięte okresy rozliczeniowe (w zależności od obowiązków danego Przedsiębiorcy: rachunek zysków i strat, bilans, PIT 36, PIT 36 L, PIT B, PIT 28, PIT 28 S, PIT 16A);

      2) dotyczących wielkości zatrudnienia w przeliczeniu na pełne etaty rocznych jednostek pracy (dalej: RJP) oraz Przedsiębiorstw powiązanych (jeśli dotyczy) za trzy ostatnie zamknięte okresy rozliczeniowe; – WZÓR OŚWIADCZENIA DO POBRANIA

      3) aktualne zaświadczenie z ZUS i US o niezaleganiu w opłacaniu składek  (nie starsze niż 3 miesiące);

      4) Autodiagnoza – kwestionariusz wykonany na stronie PARP: https://cawi.parp.gov.pl/6d4bdd52523a0894c5bff71e3ab63fbd.pg opatrzony pieczęcią Przedsiębiorcy oraz podpisany przez osobę/y upoważnione do reprezentowania Przedsiębiorcy.

       

      AKADEMIA HR

      OPERATOR

      KONTAKT

       

      BIURO PROJEKTU

      Łódzka Izba Przemysłowo Handlowa
      plac Wolności 5/2, 91-415 Łódź

      INFOLINIA

      Zadzwoń do nas!
      Infolinia: 42 207 22 44

      E-MAIL

      Napisz do nas: [email protected]

      NAPISZ DO NAS

       

      .

      10 + 7 =

      Zgłoszenie niezgodności dot. Konwencji o prawach osób z niepełnosprawnością

      Informujemy o możliwości zgłaszania podejrzenia o niezgodności Projektu lub działań Beneficjenta z Konwencją o prawach osób z niepełnosprawnością sporządzoną w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r. (Dz. U. z 2012 r. poz. 1169, z późn. zm.), zwanej dalej „KPON”. Sygnały, zgłoszenia lub skargi dotyczące wystąpienia niezgodności projektów FERS z postanowieniami KPON można przekazywać za pomocą:

      • poczty tradycyjnej, w formie listownej na adres ministerstwa: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa lub Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, ul. Pańska 81/83, 00-834 Warszawa,
      • skrzynki nadawczej e-puap Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej (adres skrytki: /MIR/SkrytkaESP) lub Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (adresy skrytek: /PARP/SkrytkaESP oraz /PARP/kancelariaPARP)”.